Obytné vozy Třilamy - Plánování cesty a dálniční poplatky 2024 _ dálniční známky v Evropě 2024

Plánování cesty a dálniční poplatky 2024

Při plánování dobrodružství po Evropě existuje mnoho faktorů, které je třeba zvážit, a jedním z nich jsou dálniční poplatky a mýtné. Pro ty z vás, kteří plánují cestu našimi obytnými auty, je důležité mít přehled o tom, jak fungují dálniční systémy a jak se platí mýtné v jednotlivých zemích.

 

Měli byste vědět, že všechny naše obytné vozy jsou v kategorii do 3,5t /obytné auto do 3500 kg/ a mají elektronickou dálniční známku pro Českou republiku a Rakousko.
Obytné vozy Třilamy - Plánování cesty a dálniční poplatky 2024 _ dálniční známky v Evropě 2024

Co promyslet před začátkem vaší cesty?

1. Zajištění dálniční známky: Ujistěte se, že máte správnou dálniční známku pro vaše vozidlo a zemi, kterou budete navštěvovat

2. Prozkoumání dálničních poplatků: Podívejte se na aktuální sazby dálničních poplatků v jednotlivých zemích na vaší trase.

3. Možnosti úspor: Zvažte možnosti úspory, jako jsou slevy pro pravidelné cestovatele nebo alternativní trasy, které vás mohou vyvést mimo dálnice.

4. Plánování optimální trasy: Naplánujte si trasu s ohledem na dálniční poplatky a aktuální dopravní situaci pomocí dostupných online map a navigačních systémů, třeba zadání času odjezdu na váš výlet.

Proto snadnější nastudování dopravní situace po vaší plánované cestě, nabízíme výborně zpracovanou mapku, která vznikla díky spolupráce Asociace kempování a karavaningu ČR, z.s. a za velkého přispění společnosti Camperguru a také Silver on the Road.

Obytné vozy Třilamy - Plánování cesty a dálniční poplatky 2024 _ dálniční známky v Evropě 2024

Naše doporučení

Dále pro zjednodušení cesty doporučujeme nákup dálničních známek předem, níže najdete odkazy oficiální web na zakoupení elektronických dálničních známek.

Weby s dálničními známkami

Česká republika

Rakousko

Slovensko

Maďarsko

Slovinsko

Švýcarsko

Bulharsko

Rumunsko

Využijte našich kompletních informací o dálničních poplatcích a mýtném v rámci celé Evropy a nenechte se na své cestě nepříjemně překvapit.

Tak nyní už jen vybrat kudy, termín a obytné auto a můžete vyrazit.