Našim cestovatelským tipem na výlet obytným vozem v Česku je malebný kraj Český kras, konkrétně Harasov a Kokořínsko

Objevte klenot Českého krasu – Harasov a okolí

Naši milí čtenáři, cestovatelé, přinášíme vám průvodce jednou z nejmalebnějších a nejzajímavějších oblastí v Českém Krasu – oblastí Harasov.

Pokud hledáte dokonalé místo na víkendový výlet obytným vozem, ne moc daleko, ale ani ne moc blízko jižních Čech? Pokud říkáte „ANO“ na výlety pěšky, na kole či kempování, tak neváhejte a připojte se k nám na cestě objevování této perly středočeské krajiny.

Nebudeme vám nabízet směr výletů, ale jen body, které stojí za shlédnutí a díky mapy.cz si můžete svou trasu ať už pěšky nebo na kolech vybrat tak, jak se vám bude nejvíce líbit a hodit dle aktuálního počasí, nálady a ročního období.

Po vyzvednutí půjčeného obytného vozu v Českých Budějovicích jste na místě za 3 hodiny. Město Harasov je jen 40 km od Prahy a je známé pro nádhernou přírodu, historické památky a spoustu aktivit pro celou rodinu. Tato malebná vesnička ležící v srdci Českého Krasu.
Mapa k našemu cestovatelskému tipu na výlet obytným vozem v Česku je malebný kraj Český kras, konkrétně Harasov a Kokořínsko

Výlety v okolí

CHKO Kokořínsko

Můžete si odpočinout od starostí všedních dnů, vydat se do krásné přírody, nebo vyrazit na kole po mnoha cyklostezkách v CHKO Kokořínsko. Objevit zde můžete tajemné rokle, pískovcové útvary s veselými názvy jako – Obří hlava, Žába, Kanec, Sněhurka a sedm trpaslíků nebo Pokličky – ty se staly symbolem celé oblasti.

 

Našim cestovatelským tipem na výlet obytným vozem v Česku je malebný kraj Český kras, konkrétně Harasov a Kokořínsko
Našim cestovatelským tipem na výlet obytným vozem v Česku je malebný kraj Český kras, konkrétně Harasov a Kokořínsko

Hrad Kokořín

Největší dominantou této oblasti je romantický hrad Kokořín, tyčící se nad Kokořínským dolem, hlavním údolím Kokořínska. Údolí je 14 km dlouhé a je to přírodní rezervace se spoustou přírodních zajímavostí. Nejkrásnějšími místy Kokořínského dolu od Romanova k Pokličkám vede také Cinibulkova stezka

Poklidnou dovolenou v obytném voze dělá i dobré a snadné zaparkování a proto bychom doporučovali zaparkovat obytné auto za poplatek zde:

Park4night (277 23) Kokořín. Pokud zde budete chtít zůstat i přes noc, můžete vyzkoušet i místní autokemp.

Našim cestovatelským tipem na výlet obytným vozem v Česku je malebný kraj Český kras, konkrétně Harasov a Kokořínsko

Koupaliště Mšeno

Pokud pojedete do této oblasti v létě, určitě zavítejte pro osvěžení na koupaliště Mšeno.

Městské lázně ve Mšeně jsou ojedinělým architektonickým dílem ve stylu art déco a vznikly již v roce 1932. Ve dvoukřídlé budově najdete zázemí v podobě převlékáren, čistých toalet a restaurace.

Padesátimetrový bazén je napájen vodou ze skalního pramene, který udržuje vodu při poměrně nízké teplotě.  K dispozici je v areálu také koutek pro děti s houpačkami. Otevřeno je od června do srpna a cyklisté jsou tu vítáni.

Zdroj: Kudyznudy

Aby jste si užili vycházku anebo cyklovýlet navrhujeme zkusit zaparkovat obytný vůz ZDE.

Našim cestovatelským tipem na výlet obytným vozem v Česku je malebný kraj Český kras, konkrétně Harasov a toto je koupaliště Mšeno
A pro nezapomenutelný víkend s obytným autem musíte navštívit a vychutnat si speciální gastronomický zážitek.
Našim cestovatelským tipem na výlet obytným vozem v Česku je malebný kraj Český kras, konkrétně Harasov a Kokořínsko a nesmí chybět vyhlášená restaurace Hlučov
Našim cestovatelským tipem na výlet obytným vozem v Česku je malebný kraj Český kras, konkrétně Harasov a Kokořínsko a nesmí chybět vyhlášená restaurace Hlučov

Je to jako když Arabela otočí prstenem a vy se objevíte na místě, kde se zastavil čas.

Hlučov se nachází v příjemném prostředí uprostřed lesů. Malé stavení, postavené v 18. století jako venkovská usedlost, později přestavěná na malé hudební divadlo, dnes slouží jako restaurace a místo pro zvláštní příležitosti.

Místo je nejen neskutečně malebné, ale uvnitř vás čeká velice milý personál a možná i majitelé. Češka a Holanďan, takže můžete ochutnat i holandské pivo a v kuchyni je úžasný kuchař, který dělá čest tzv. zážitkové gastronomii.  Více se dočtete na webu restaurace.

Pro zaparkování obytného vozu můžete zvolit toto parkovací místo u lesa : Park4night: (277 23) Dobreň – 25931

Kemp Harasov – ideální místo pro cyklisty

Pro ty, co se plánují přemisťovat na kolech, bude jistě ideálním místem, na prozkoumání této celé oblasti, nádherný kemp Harasov přímo u vody. Po dni plném dobrodružství si vychutnejte odpočinek v přírodě. Kemp Harasov je ideálním místem pro relaxaci a spojení se zelení.

Kemp nabízí veškeré potřebné vybavení, od zázemí pro obytné vozy (jako je elektrická přípojka nebo výlevka odpadní vody) až po sociální zařízení a grilovací místa. Krásná budova recepce a penzionu byla navržena architektem Davidem Vávrou, v této části si klidně můžete objednat i bufetové snídaně. 

Máchovo jezero, Bezděz nebo zřícenina Ralsko

O pár kilometrů na sever můžete přesunout na všem známe Máchovo jezero anebo další památky, které od roku 2014 patří do CHKO Kokořínsko-  Máchův kraj v okolí Doks.  Zajímavým místem vytvořeným lidmi je – Máchovo jezero, Novozámecký, Břehyňský rybník nebo Hradčanské rybníky. A z nejvýznamnějších historických památek můžete navštívit hrad Bezděz, Hradčanské stěny nebo zříceninu Ralsko.

Zdroj: Kudyznudy

Mapa k našemu cestovatelskému tipu na výlet obytným vozem v Česku je malebný kraj Český kras, konkrétně Harasov a Kokořínsko

Lidově řečeno “ na své“ si přijde každý

Nezáleží na tom, jestli jste milovníkem dobrodružství, historie, nebo jednoduše relaxace v přírodě, Kokořínsko – Máchův kraj má co nabídnout každému z nás.

Turistika

Kempem Harasov prochází červená turistická značka tzv. Máchova cesta, která je součástí mezinárodní trasy E10 od Baltu po Středozemní moře. Tato značka také spojuje Harasov s hrady Kokořín, Houska a Bezděz.

Přes Harasov také prochází trasa Via Czechia Stezka Středozemím.

Dalšími turistickými cíli jsou skalní útvary a skalní města v nedalekém okolí.

Pro návštěvníky kempu jsou připraveny  dvě krátké procházkové trasy.Poklady Harasova (3.6km) a Kolem Harasova (2,6km)

Cykloturistika

Místní cyklostezky, vás provedou krásami této oblasti až po její nejodlehlejší kouty. Harasov je skvělým výchozím bodem pro všechny druhy cyklistiky a je zde oficiální nástupní místo na Kokořínské stezky.

Dále je zde servis, dobíjecí stanice pro elektrokola a půjčovna kol Trek. Více informací najdete na Kokostezky.cz.

Historické památky

Pokud holdujete historii, budete i vy spokojeni. K návštěvě můžete vybrat hrad Bezděz – nebo hrad Kokořín.

Vodní aktivity

V létě není vody nikdy dost, a tak vyzkoušet různé vodní sporty jde buď v kempu Harasov anebo na nedalekém Máchově jezeře. Zážitek z vody si tak užijete naplno!

Máchovo jezero je nazýváno jezerem, ale ve skutečnosti se jedná o rybník. Na mnoha místech se půjčují lodičky, šlapadla, případně i surfy a malé plachty. Od května do září brázdí vody Máchova jezera výletní parníky. Okružní plavba trvá 30 minut. Vodní plochu Máchova jezera lemují 4 velké písčité pláže.

Zdroj: Kudyznudy

Objevte klenot Českého Krasu-Harasov a jeho okolí - obytný vůz
Kokořínsko – Máchův kraj je místem, které zaujme snad každého. Je to krásná oblast, která má co nabídnout. Myslím, že pro rodinnou dovolenou s obytným vozem je tato oblast jistota, která vás nezklame. A nezapomeňte - když se vám někde nebude líbit - tak sjedete z klínů a popojedete si jinam. Na své místo, které se vám bude zamlouvat.

Jinam, kde se budete cítit dobře, protože můžete, protože jedete obytným autem od Tří lam.

Tak si to užijte a určitě nám sdílejte svoje cestovatelské zážitky.

Budeme moc rádi.

 

Vaše Tři lamy