Na co se ptáte

Na co se ptáte

Ještě nemáte jasno?

Máme pro vás odpovědi na všechno, co vás zajímá

Musím mít speciální řidičák?

Ne, na každé z našich auto, Vám postačí klasický řidičák typu B (jak na obytné vozy, tak i na expediční Hilux nebo karavan Decamp).

Jak probíhá rezervace obytného vozu?

Domluvit termín si můžeme přes email marek@trilamy.cz anebo telefon +420 608 148 252. Také můžete poptat Váš termín skrze nás kontaktní formulář ZDE . Do mailu Vám pošleme k nastudování Smlouvu o pronájmu vozidla, dále pak 50% rezervační fakturu, po jejímž úhradě Vám zarezervujeme auto v kalendáři. Na druhých 50% smluvní částky, Vám pošleme fakturu 14 dní před odjezdem na dovolenou. V tuto dobu Vám pošleme i informace, kdy a kde se dá auto vyzvednout. Případně se domluvíme tak dle Vašich přání a našich možností.

Co je potřeba, než si půjčím obytné auto/karavan?

Budeme od Vás potřebovat znát přesný termín vypůjčení vozu. Vaše nacionály pro vyplnění smlouvy - jméno a příjmení, datum narození, adresu a číslo řidičského průkazu. Toto vše je pro nás důležité, kdyby se stala nehoda a museli bychom to nahlásit na pojišťovnu. Dále je pak potřeba zaplatit 50% ze smluvní částky, na základně zaslané faktury. Před předáním vozu bychom měli mít také na našem bankovním účtu složenou vratnou kauci na 25 000,- Kč. Tuto zálohu Vám zase zašleme zpět na Váš účet.

Kde si obytné auto vyzvedneme a co s našim vozem?

Auta máme zaparkované v Českých Budějovicích na adrese: Husova tř. 686/17a, 370 05 České Budějovice. Vjezd na naše parkoviště je od JUMP Family České Budějovice. Zde již uvidíte naše obytné vozy zaparkované. Váš automobil, si zde můžete nechat zaparkovaný. Parkoviště je zamknuté a můžeme poskytnout i botičku, pro jistotu před odcizením.

Jak probíhá předání vozu?

Obytné auto Vám představíme, jeho představení trvá cca 1 hodinu. S touto hodinkou, prosím počítejte před odjezdem. Je to nutná záležitost, abyste věděli, kde a co najdete ve voze. Jak máte zaparkovat auto v kempu a napojit ho na elektřinu. Jak napustit pitnou vodu nebo jak vypustíte šedou vodu z odpadní nádrže.  Jak funguje WC, jak se čistí a vyprazdňuje. Dále také pár informací o vnitřním uspořádání obytného auta a nezapomeneme na pár rad na cestu. Jako třeba ZDE

Auto dostáváte s plnou nádrží pohonných hmot (nafta), plná nádrž na pitnou vodu, prázdná nádrž na šedou (odpadní vodu) a nádrž WC.

Jak probíhá vrácení vozu?

Obytné auto nám vrátíte na stejné místo, kde jste jej vyzvedávali.

Pokud se nedomluvíme jinak. Auto překontrolujeme, povíme si, zda vše fungovalo a zda jste byli spokojeni. Poté si vybalíte svoje věci a můžete odjet domů. Požádáme Vás, aby mělo stejný stav tekutin, ve kterém jsme Vám ho předávali, to je: s plnou nádrží pohonných hmot (nafta), plná nádrž na pitnou vodu, prázdná nádrž na šedou (odpadní vodu) a nádrž WC.

 

Ten den nebo hned druhý den, auto umyjeme a překontrolujeme podrobněji. Po této očistě a ověření, že je auto v pořádku, pošleme vratnou kauci na Váš bankovní účet.

 

Auto dostáváte s plnou nádrží pohonných hmot (nafta), plná nádrž na pitnou vodu, prázdná nádrž na šedou (odpadní vodu) a nádrž WC.

Vratná kauce – co to je a kolik to je?

Vratná kauce je záloha, která slouží jako pojistka pro náš, pro pronajímatele, že v případě poškození auta bude škoda uhrazena tím, kdo ji způsobil. Vratnou kauci máme stanovenou na 25 000,- Kč. A požadujeme ji zaslat na náš bankovní účet 3506968741/5500, nejlépe 4 dny před vypůjčením vozu.

 

Pokud nedojde k žádné škodě, vratnou kauci vracíme do druhého dne od vrácení vozu zpět na bankovní účet, ze kterého nám kauce přišla.

 

Pokud dojde k nějaké škodě na autě, řešíme to s pojišťovnou a ihned po vypořádání škody (s pojišťovnou) Vám zašleme vyúčtování a zašleme Vám rozdíl zpět, zase na bankovní účet, ze kterého nám kauce přišla.

 

Ten den nebo hned druhý den, auto umyjeme a překontrolujeme podrobněji. Po této očistě a ověření, že je auto v pořádku, pošleme vratnou kauci na Váš bankovní účet.

Auto dostáváte s plnou nádrží pohonných hmot (nafta), plná nádrž na pitnou vodu, prázdná nádrž na šedou (odpadní vodu) a nádrž WC.

Jaké jsou storno podmínky?

Naše storno podmínky: storno poplatek se počítá z ceny pronájmu a to takto: 30 - 60dní před zapůjčením 50 %, 15dní před zapůjčením 80 %, 14 dní před zapůjčením anebo v den započetí nájmu 100 % .

Co mám dělat, když něco nefunguje?

Pokud zjistíte, že Vám něco v obytném voze nefunguje. V první řadě nám zavolejte tel: +420 608 148 252 budeme to s Vámi řešit, pokusíme se Vám poradit.

Co mám dělat, když máme nehodu?

Pokud se stane nehoda – po vyřešení akutních situací nám prosím ihned zavolejte, napište sms, email. Je pro nás důležité, abychom věděli, že se s autem něco stalo. Ať už jde o větší nehodu, kdy to musíme řešit s pojišťovnou anebo i ty menší nehody jako je například poškrábání vozidla, nabourání nárazníku, světla, zničení okénka, nefungující lednička či jiné oděrky a „pomuchlání vozu“. Snažíme se to s Vámi vyřešit a také zajistit auto pro další nájemce. Takže často objednáváme nové díly, řešíme náhradní řešení. Prosím buďte ohleduplní a informujte nás ihned po zjištění poškození či nehody.

Jaké má naše pojistka podmínky?

Naše auta mají jak povinné, tak i havarijní pojištění. Základní parametry jsou:

 

  • Spoluúčast je 10% a min.10.000,- Kč.
  • Újma na zdraví – limit pojištění 150 mil. Kč
  • Škoda na majetku – limit pojištění 150 mil. Kč

 

Zde jsou Podmínky našeho Allianz pojištění.

Je v případě havárie auto pojištěno?

Ano, samozřejmě. Všechny naše vozy (obytné auta/karavan i expediční vůz Toyota Hilux ) má povinnou i havarijní pojistku. Detaily o pojistce najdete ZDENavíc si můžete nechat pojistit i kauci, zde je k tomuto tématu VÍCE. Doporučujeme služby VANSAFE .

Má obytné auto - karavan klimatizaci?

Ano, naše obytné auto má dvě klimatizace. První je v kabině u řidiče. Druhá je samostatná klimatizace v obytné části vozu. Tato klimatizace umí chladit i topit. V horkém létě u moře se Vám bude hodit 🙂

Je nějaký limit na ujeté kilometry ?

Ne, žádné kilometry nehlídáme, nic mimo ceník se neplatí.

Je v případě havárie auto pojištěno?

Ano, samozřejmě. Obytné auto (karavan) má povinnou i havarijní pojistku. Detaily o pojistce najdete ZDE. Navíc si můžete nechat pojistit i kauci, zde je k tomuto tématu VÍCE

Co si máme vzít s sebou na dovolenou?

Začněme tím, co si brát nemusíte: kuchyňské vybavení, peřiny a čisté povlečení, kempingové vybavení. Tudíž na dovolenou v obytném voze se můžete zabalit jako na klasickou dovolenou do apartmánu – vezměte si své osobní věci, oblečení a jídlo, které můžete nakoupit až s obytným vozem. Pokud byste si chtěli na letní dovolené grilovat nebo vyzkoušet paddleboarding nebo jezdit na kole do města – je to možné. Nabízíme k zapůjčení také plynové grily, paddleboardy, ale i skládací kolo nebo elektrokoloběžku.

 

ceník doplňkového vybavení půjčovny obytných vozů Tři lamy z Českých Budějovic

Má obytné auto – karavan klimatizaci?

Ano, některé naše obytné auty mají přídavnou klimatizaci i v obytné části vozu. Tudíž, každé naše vozidlo má klimatizaci v kabině u řidiče. A druhá je u vybraných vozů a ta je samostatná v obytné části vozu. Tato klimatizace umí chladit i topit. V horkém létě u moře se Vám bude hodit 🙂

Můžu si vzít na dovolenou našeho mazlíčka - pejska?

Ano, toto je v našich obytných vozech (karavanech) možné. Jsme také pejskaři 🙂.

Jde do obytných aut dát dětskou sedačku?

Ano, do všech našich obytných aut můžete usadit dětské autosedačky bez systému ISOFIX. Se systémem ISOFIX pak jen do expedičního vozu Toyota Hilux. Jak to vypadá v jednotlivých vozech uvidíte přímo ZDE.

Nebude mi v zimě v obytném autě zima?

Ne - nebude, auto má své vlastní plynové topení. V zimě máte sebou vždy 2 plynové lahve. Plyn je kontrolován speciálním čidlem. https://www.instagram.com/p/CjmrAn6IlPX/ Na plyn funguje také lednička anebo ohřev teplé vody. Můžete tedy stát bez zapojení do elektřiny a jste zcela soběstační i v zimě. https://www.instagram.com/p/CkJlk5HgQFr/ Navíc na střeše jsou soláry, které dobíjí baterii.

Pokud budete napojení na elektřinu, může Vám topit i klimatizace.

Jako další výbavu na zimu najdete v obytných vozech termoizolační plachtu na kabinu řidiče. Tu nasadíte, kdy zastavíte na místě, kde budete lyžovat a sundáte ji až budete zase odjíždět. Venkovní termoizolační plachty mají vysokou účinnost a nesráží se pod nimi voda.

Můžeme jet s obytným autem na lyže - nebude nám zima, co s lyžemi a oblečením po lyžování?

Nebude, obytným vozem lze bez problémů vytopit celé auto klidně i na 25st, jak jste třeba zvyklí :-). Vytápění je řešeno pomocí plynového topení a plynové láhve jsou součástí zapůjčeného vozu. Obytný vůz má velkou garáž, ve které topíte stejně jako v obytné části, tudíž zde můžete odložit svoje lyžařské oblečení, vybavení, které Vám tak nebude překážet uvnitř vozu. Více o tomto najdete na našem INSTAGRAMU.

Chtěli bychom si půjčit obytné auto (karavan), ale nevím kam vyrazit. Poradíte nám?

Velice rádi Vám pomůžeme. Bezplatně nabízíme i sestavení cestovního itineráře, s GPS kde zastavit a co tam můžete vidět a podnikat. Případně doporučujeme podívat se sem: www.all4camper.com,  https://www.instagram.com/p/ClE9Gy3IqJr/

Na cesty za dobrodružstvím jsem odborníci

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Co radí zkušení cestovatelé

Tipy na cesty